KEKEC

Poslovni čas enote: 5:30 – 17:00

Vodja enote: NINA KASTIGAR

Št. oddelkov: 6 (1 oddelek I. starostnega obdobja in 5 oddelkov II. starostnega obdobja)

1,2,3, RAZGIBAJMO SE MI

V enoti Kekec se nahaja šest oddelkov, najmlajša skupina so otroci, stari 2-3 leta, štirje oddelki so 3-4 letni otroci in najstarejši oddelek, 4-5 let.

V enoti Kekec bodo letos otroci na zanimive načine spoznavali matematiko preko gibanja, narave in umetnosti.  Matematično mišljenje, izražanje in spretnosti bodo otroci utrjevali preko čutne poti in gibalnih poligonov, kjer bomo predmete šteli, razvrščali, urejali, prirejali po barvi, velikosti, obliki, teži, itd. Dejavnosti bodo potekale tudi v  naravi, kjer bomo za spoznavanje matematike uporabili različne naravne materiale.  Skozi umetnost in izštevanke bodo otroci raziskovali in spoznavali nasprotja, ritem, štetje, itd.

Otroke bomo spodbujali k samostojnemu iskanju rešitev ter jim omogočali, da se preko igre zabavajo in hkrati doživljajo matematiko kot prijetno izkušnjo.

V NAŠI ENOTI SMO ODDELKI:

K1 – KOCKE,  4 – 5 let, vzgojiteljica Petra Kic, vpo pomočnica vzgojiteljice Anja Starič

K2 – CVETKI,  3 – 4 leta, vzgojiteljica Tina Šinkovec Sila, vpo pomočnica vzgojiteljice Anja Radi, spremljevalka otroka Anja Blažič

K3 – OBLAČKI, 3 – 4 leta,  vzgojiteljica Renata Borišek, vpo pomočnica vzgojiteljice Petra Vidmar

K4 – PALČKI, 3 – 4 leta, vzgojiteljica Rebeka Škrilac, vpo pomočnica vzgojiteljice Lara Lesjak

K5 – GUSARJI, 3 – 4 leta, vzgojiteljica Mojca Šlajpah, vpo pomočnica vzgojiteljice Julija Kolenc

K6 – ŠKRATKI, 2 – 3 leta, vzgojiteljica Nina Kastigar, vpo pomočnica vzgojiteljice Suzana Gorišek Vencelj