MUCE

ŠTIRI ČRNOBELE MAČKE

Milena Holc

Štiri črnobele mačke,

šle uredit’ so svoje tačke.

So frizerko obiskale,

da še lepše bi postale.

Krempeljčke so si uredile,

brčice lepo navile,

si kožuščke razčesale,

pentljice na glavo dale.

Jutri čaka jih parada,

prava mačja maškarada.

Smo povabljeni prav vsi,

če se bomo ”uštimali”.

Tudi vi, otroci, se lepo uredite za v vrtec.

V igralnici MUCE, v enoti Kekec,

se bomo skupaj učili, igrali in zabavali.

Muce že v akciji

27. 9. 2022

Prvi dnevi v vrtcu po dopustu, ko smo se spet privajali na vrtčevsko rutino in spoznavali nove člane ekipe, so minili karseda mirno. Seveda smo potočili nekaj solzic medtem ko smo pogrešali svoje najdražje mamice in očije, ampak zdaj smo že čisto kul. Počasi začenjamo tudi z našimi dejavnostmi in se privajamo na sledenje navodilom, na poslušanje krajših besedil, na skupno rajanje, ples, vadbo in seveda igro po kotičkih, ki je ni nikoli preveč. Smo se pa v septembrskih dneh odpravili tudi pred mestno Občino Trebnje, kjer smo se v okviru aktivnosti v tednu mobilnosti udeležili delavnice »Vsaka smet ni za vsak koš«. Podučili smo se o ločevanju odpadkov v pet različnih košev in si iz odpadne embalaže izdelali zapestnice super moči. Dejavnost so pripravile prijazne knjižničarke iz Knjižnice Pavla Golije Trebnje, ki so jih nekateri otroci že spoznali ob obisku v knjižnici. Otroci so že kar dobro vedeli kam sodi posamezna smet in lepo sodelovali pri igri razvrščanja. Najbolj všeč nam je bil koš za biološke odpadke, ki ga je animatorka poimenovala »Smrdljivček«, saj iz njega včasih tudi zasmrdi. Otroci v starosti 3-4 leta že razumejo humor te vrste. Kako pridni poslušalci in aktivni izdelovalci zapestnic smo bili si lahko ogledate na fotografijah.

Kliknite tukaj za ogled galerije slik