LOVRENC

Tel.: 059 021 689 (L1, L2)

059 022 014 (L3, L4)

Mob. št.: 051 380 301

Poslovni čas: 5:30 – 16:30

Vodja enote: HELENA KRNC

Št. oddelkov: 4 (2 oddelka I. starostnega obdobja, 1 kombinirani oddelek in 1 oddelekk II. starostnega obdobja)

OBOGATITVENA DEJAVNOST ENOTE: MATEMATIKA SKOZI LETNE ČASE

Otrok se v vsakdanjem življenju že zelo zgodaj sreča z matematiko. Vesel je, ko najde rešitev, zato išče nove in nove situacije. Pri tem mu lahko pomagamo odrasli s tem, da mimogrede uporabljamo matematične izraze, z njimi štejemo, jih spodbujamo k reševanju različnih problemov, k razvrščanju, kaj  je veliko in kaj majhno, česa je več in česa manj, …

Skozi šolsko leto bomo strokovne delavke pripravile otrokom štiri (4) matematične delavnice, ki bodo vezane na letni čas in kjer se bodo otroci seznanili z osnovnimi matematičnimi koncepti.

Otroci bodo spoznali različna področja matematike od štetja, simetrije,  razvrščanja, urejanja, količine, se seznanili z geometrijo, spoznavali grafične prikaze, spoznali velikostne pojme, vzorce, težo, verjetnost,… Vsa ta področja bodo predstavljena skozi igro in praktične dejavnosti, ki otrokom omogočajo, da se učijo na zabaven in interaktiven način.

Po vsaki delavnici bomo pripravili skupno razstavo, kjer bomo na ogled postavili naše izdelke.

V NAŠI ENOTI SMO:

L1, 1 – 2 LETI: METULJČKI (vzgojiteljica Damjana Fajdiga, vpo pomočnica vzgojiteljice Mateja Pancar, spremljevalka otroka Urša Štrucelj Plot)

L2, 2 – 3 LETA: ŽELVICE (vzgojiteljica Helena Krnc, vpo pomočnica vzgojiteljice Tjaša Poglavc)

L3, 5 – 6 LET: BARVICE (vzgojiteljica Tanja Marn, vpo pomočnica vzgojiteljice Jožica Zupančič)

L4, 3 – 5 LET: ŽIRAFICE (vzgojiteljica Špela Šeme,  vpo pomočnica vzgojiteljice Vesna Kastelic)

Enoto odpira: TINA KODER