MAVRIČNE ŽOGICE

Vzgojitelj Žiga Mohorčič

VPO pom. vzgojiteljice Andrejka Jevnikar

V novem šolskem letu se bomo Kamenčki prelevili v Mavrične žogice. Tako kot žogice v pesmici bomo tekom leta odskakljali nasproti čisto novim dogodivščinam, sestavljenih iz naših vsakodnevnih vrtčevskih doživetij, ki nas bodo bogatile, lepšale in krajšale naš skupni čas.

Žogica

(Mira Voglar)

Hopla, hopla sem in tja

skače moja žogica.

Žogica marogica

glej, da mi ne boš ušla.

Množični tek in evropski teden mobilnosti

4.10.2022

V sredo, 21.9., smo se odzvali vabilu atletske zveze Slovenije k množičnemu teku otrok, s katerim skušajo  sodelujoče spodbuditi k prvim atletskim korakom in jih ozaveščati o pomenu zdravega načina življenja. Tek smo izvedli na šolskem igrišču, kjer smo ob navijanju šolarjev, ki so imeli takrat telovadbo, simbolično pretekli en krog. Vsak otrok je za sodelovanje prejel tudi priznanje.

Po teku smo se odpravili v središče mesta, pred občino, kjer smo sodelovali na delavnicah ob evropskem tednu mobilnosti. Tam smo se učili razvrščati odpadke in spoznali mnogo novih stvari. Bil je pester in zanimiv dan.