Zimska likovna delavnica v enoti Ostržek

22.12.2021

V enoti Ostržek smo pripravili likovno delavnico, na kateri so otroci s svojimi starši ustvarili snežinke, balerine, sladkorne vile in svečnike. Pred izvedbo delavnice so otroci skupaj s svojimi starši pripravili vse pripomočke, ki so jih potrebovali za izdelek, nato pa odšli veselo na delo. Vsaka igralnica je pripravila eno delavnico in jo predstavila preko Zooma.

Iz barvnega papirja in lesenih palčk so nastale balerine. Iz slanega testa je nastalo nekaj sladkornih vil. Vsi tisti, ki so želeli ustvariti snežinko so poleg slanega testa uporabili še belo das maso in vatirane palčke. Za svečnike pa so potrebovali stekleni kozarec in material za okrasitev kozarca, v katerem so prižgali svečko in naredili čudovit svečnik. Nastalo je kar nekaj izdelkov, ki so jih otroci naslednji dan prinesli v vrtec, kjer smo pripravili razstavo.

Strokovne delavke enote Ostržek