TEDEN OTROKA v HODNIKU B – OTROK, NEPOPISAN LIST

17.10.2024

V Tednu otroka smo v naši enoti izvedli več dejavnosti, ki so spodbujale otroško ustvarjalnost, samostojnost in gibanje. Dejavnosti so bile prilagojene temi “Otrok, nepopisan list”, kjer so otroci imeli priložnost izraziti svoje želje, ideje in talente. Otroke smo seznanili tudi s poslanico tedna otroka. Skozi celoten teden smo izvedli spodaj naštete dejavnosti in omogočili otrokom, da je bilo njihovo praznovanje tedna otroka kar se da zanimivo in edinstveno.

Risanje otrokovih idej: Z otroki smo izvedli dejavnost, pri kateri smo na velik list papirja obrisali otrokovo telo. Otroci so nato v obris narisali ali povedali, kaj si želijo igrati, s kom in kako ali pa predstavili v čem so že dobri ali kaj bi se še radi naučili. Po ustvarjalnem procesu smo se prepustili igri po njihovih željah, kar je omogočilo razvijanje njihove samoiniciativnosti in domišljije.

Predstava: Z otroki smo obiskali Kulturni dom Trebnje in si ogledali gledališko predstavo z naslovom “ZOOPOTNIKI”, lutkovnega gledališča Pupilla. Otroci so uživali v zgodbi, ki jih je vabila k sodelovanju in smehu.

Pohod s poligonom v naravi: Skupine naše enote so odpravile na daljši pohod po bližnji okolici. Ob zaključku hoje smo postavili gibalni poligon, kjer so otroci preizkušali svoje motorične spretnosti s pomočjo različnih športnih rekvizitov in premagovali različne ovire. Dejavnost je bila zelo priljubljena in je spodbudila tako gibanje kot medsebojno sodelovanje.

Veriga uspehov: Otroci so z navdušenjem sodelovali v dejavnosti, kjer so vsak posebej pokazali ali povedali, kaj že vse znajo in zmorejo sami. To je bila priložnost, da se pokaže njihova samostojnost in občutek dosežka.

Oder talentov: Na ravni oddelkov in enote smo pripravili “Oder talentov”, kjer so se otroci in zaposleni predstavili s svojimi posebnimi veščinami. Nastopi so vključevali petje, ples, recitacije in različne igre, kar je omogočilo izražanje individualnih talentov in kreativnosti.

Pri izvajanju dejavnosti smo dobili usmeritve za nadaljnje delo in poglabljanje dejavnosti na dano temo.

Teden otroka je bil tako poln veselja, kreativnosti in gibanja, kjer so otroci s svojimi edinstvenimi idejami in sposobnostmi zares zasijali.

Tanja Fius, vzgojiteljica