Spoznavanje paličnjaka

9.05.2024

V oddelku Barvice smo na obisk dobili čisto pravega paličnjaka. Otroci so ga lepo sprejeli in celo dopoldne za njega zelo lepo skrbeli. Imeli so ga možnost malo »pocrkljati« in se z njim poigrati. Pogovarjali smo se kje paličnjaki živijo, s čim se prehranjujejo in kam se najraje skrijejo.

Otroci so kasneje iz kosmatenih žičk sami sestavili paličnjaka in ga s tušem tudi narisali na risalni list. Enega paličnjaka smo dali v posodico, kjer so ga otroci lahko gledali z lupo.

Nekateri otroci so se prvič srečali s paličnjakom. Bilo je veliko presenečenje, da so se skoraj vsi odzvali na rokovanje z njim in ga brez strahu pustili na svojo roko.

Ker smo bili res nežni in skrbni, je paličnjak za nekaj časa ostal pri nas na počitnicah. Še vedno zelo lepo skrbimo zanj, ga hranimo in se včasih z njim tudi malo poigramo.

Barbara Škarja, vzgojiteljica