Obisk gozdne igralnice v Velikem Gabru

14.05.2024

V četrtek, 9. 5. 2024 smo se otroci iz skupine Cofki iz Vrtca Mavrica Trebnje z avtobusom odpravili v Vrtec Veliki Gaber. V gozdni igralnici so nas pričakale strokovne delavke Tanja Gabrijel, Doroteja Anžlovar, Tanja Novak, Vanja Fajdiga ter otroci iz skupine Zmaji in Palčiči. Presenetili so nas s peko hrenovk, katere so otroci pekli sami. K peki hrenovk so povabili tudi naše otroke, ki so se z veseljem pridružili ob kurišču. Gozdna igralnica je opremljena zelo razgibano in prilagojeno vsem starostim otrok, tako predšolskim in šolskim otrokom. Najbolj jih je pritegnila kuhinja na prostem, različna plezala, sedišča narejena iz različnih debel, vremenska tabla, kjer ugotavljajo kakšno je vreme in še in še. Za prijetno pogostitev, raziskovanje gozdne igralnice in druženje vseh prisotnih otrok in strokovnih delavk smo jim otroci iz skupine Cofki s Sašo Kastelic in Slavi Cesar podarili v vrtcu izdelan hotel za žuželke. Obljubili smo, da se drugo leto zopet srečamo, ter pokukamo v hotel žuželk. Pohvala vsem sodelujočim pri ustvarjanju gozdne igralnice v Velikem Gabru.

Saša Kastelic, vzgojiteljica