IGRAJMO SE KOT NEKOČ

10.05.2023

Igrajmo se kot nekoč je bila tema obogatitvene dejavnosti hodnika C. Otroci in vzgojiteljice smo tekom leta spoznavali igre, ki so se jih nekoč igrali naši starši in stari starši. Iz vseh naborov iger smo v vsaki skupini izbrali dve, se ju naučili in ju predstavili ostalim skupinam. Igrali smo se Gnilo jajce, Bela bela lilija, Otrok sredi kroga, Ali je kaj trden most, Mačka in miš, Barvice, Rdeče češnje rada jem in Ristanc. Otrokom sta se najbolj vtisnili v spomin igri Barvice in Gnilo jajce.

Ob druženju na hodniku, so se med otroki porajala vprašanja, ali res vsi starši poznajo omenjene igre? Odločili smo se, da to preverimo.

V ponedeljek, 24. 4. 2023, smo povabili starše in stare starše na skupno popoldansko druženje. Razdelili smo se v 4 skupine in v vsaki predstavili eno staro igro. Med igro otroškega veselja ni manjkalo. V starših pa smo prebudili kanček navihanosti in razigranosti. Ob koncu smo se podružili na hodniku in se posladkali s piškoti in sokom.

Metka Staniša, vzgojiteljica