Dan brez igrač

23.01.2024

Otroci iz skupine Cofki smo dan v vrtcu preživeli brez igrač. Na izbiro so imeli naravni in nestrukturirani material: lesene ploščice različnih debelin in velikosti, različne storže, lesene kroge, plastične tulce, pvc vrečke, plastične posodice različnih velikosti, palčke različnih debelin in dolžin, lesene ščipalke…

Zelo radi so posegali po navideznih računalnikih ter obešanju perila na vrvico. Med samo igro so se veliko pogovarjali in se zabavali. Gradili so ograje, hiše, pekli torte, odšli na morje, se skrivali pod mizami in se hihitali.

Ko je prišel čas pospravljanja so z veseljem pospravili v kotiček, ki ga imamo v igralnici. Pri rokovanju z naravnim in nestrukturiranim materialom se pri otrocih dosti bolj razvija domišljijska igra, zato jo bomo v bodoče večkrat ponudili.

Saša Kastelic, vzgojiteljica