JUNAKI

Vzgojiteljica: Sara Žibert

Vpo pomoč. vzgojiteljice: Eva Blatnik

Spremljevalka otroka: Nadica Cernevska

V zadnjem letu vrtca smo pravi korenjaki že postali, zato se letos JUNAKI bomo imenovali. Trudili se bomo biti…

PRIJAZNI

POGUMNI

MOČNI

PAMETNI

UNIKATNI

SPOŠTLJIVI

…kot pravi JUNAKI!

Teden otroka "Otrok, nepopisan list"

13. 10. 2024

V oddelku smo od 7. do 11. oktobra praznovali Teden otroka. Izvajali smo dejavnosti na temo Otrok, nepopisan list. Cel teden je bilo veselo, razigrano in zelo zanimivo. V ponedeljek smo izvedli dejavnost, kjer smo obrisali telo otroka na velik plakat. Nato smo se z otroki pogovarjali o tem, kaj že znajo, v čem so uspešni in kaj novega se še želijo naučiti in spoznati. Njihove odgovore smo zabeležili na plakat z obrisom otroka. Le tega so otroci opremili z risbami ter ga okrasili. Izdelek smo razstavili v garderobi. Teden smo nadaljevali z ogledom gledališke predstave z naslovom Zoopotniki v Kulturnem domu Trebnje, v izvedbi gledališča Pupilla. V sredo nas je čakal pohod z ostalimi otroki hodnika C. Pot nas je vodila proti Medvedjem selu do obrtne cone in naprej proti Rodinam, kjer smo pri sadovnjaku Uhan imeli zaslužen počitek in malico na prostem. Ko smo se okrepčali, smo pot nadaljevali po poljski poti proti Nemški vasi, kjer so lahko otroci prosto hodili, tekali in uživali v naravi. Po pločniku smo se nato odpravili do vrtca. Vsi smo bili prijeto utrujeni, a polni novih doživetij, ki smo jih ob raziskovanju narave doživljali z ostalimi prijatelji hodnika C. V četrtek smo s pomočjo barvnih listkov oblikovali Verigo naših uspehov in jo razstavili na hodniku. Prav tako, smo se igrali igro Pantomima, kjer so otroci zgolj z rokami in telesom pokazali kaj vse že znajo. V dejavnosti so uživali in bili zelo dobri pri ugibanju. Otroci so se najbolj veselili petka, saj nas je čakal pravi Oder talentov. Morali so razmisliti, kaj bodo pokazali in zbrati pogum za nastop. Nekateri so bili malce zadržani in so raje nastopili s prijateljem, spet drugi so želeli pokazati več svojih talentov.

Kliknite za ogled galerije slik

Kolesarčki

7. 10. 2024

V našem vrtcu vsako leto organiziramo program Kolesarčki za otroke stare od 5 do 6 let. Gre za program prometne vzgoje za najmlajše. Namen je, da otroke prek igre na nek neprisiljen način podučimo, kako se vesti v prometu. Želimo, da bi s tem postali bolj previdni in vestni udeleženci v prometu. Otroci so se vozili s štirikolesnikom na nožni pogon in s tem dobili izkušnjo, kako izgleda biti voznik v pravem prometu. Prav tako so bili postavljeni v vlogo pešca in so morali pravilno prečkati cestišče. Otroci so rekli, da jim je bilo zelo všeč, da so spoznali kar nekaj novih znakov, predvsem pa so uživali v vožnji s štirikolesnikom. Znanje bomo poglobili in nadaljevali s prometno vzgojo tudi v oddelku tekom leta.

Kliknite za ogled galerije slik