NAVIHANČKI

Vzgojiteljica Marta Rogelj Lipoglavšek

VPO pom. vzgojiteljice Sara Žibert

Spremljevalka gibalno oviranega otroka Tina Koder

Vsak otrok je kot navihan metulj!

Želimo ti, da so tvoja krila mogočna, svobodna in enkratna.

Skupaj bomo radovedno raziskovali svet okoli sebe,

iskali bisere in čudeže sveta.

Ob tem bomo rasli in zrastli v svojevrstne žarke,

ki bodo vsak dan sijali in lepšali dan v vrtcu vsem nam!

Raziskovalna igra v gozdu

9.9.2022

Na topel jesenski dan smo se Navihančki odpravili v gozd. Sabo smo vzeli naravoslovno-raziskovalno škatlo, ki nas je vodila po gozdnem raziskovanju. S povečevalnimi stekli smo iskali talne gozdne živali in rastline. Nekatere smo nato tudi opazovali, opisovali in primerjali v opazovalnih posodicah. Vmes pa nas je ves čas sveža gozdna klima sproščala in hkrati spodbujala. Nato smo s pomočjo listnih tabel nabirali in razvrščali različne liste, kjer smo si otroci in odrasli medsebojno pomagali. Ugotovili smo tudi, da je z drevesnimi palčkami možno ustvariti drugačne risbe ali pa celo palčkove hišice. Ob tipanju, vonjanju in objemanju drevesnih debel se nam je pričaral prav poseben in sproščen nasmeh na obrazu. Gozd nam ponuja res veliko različnih možnosti učenja in igre, zato se bomo zagotovo še velikokrat podali na takšno raziskovalno pot.

9.9.2022