Čudežna moč kapljice vode

Čudežna moč kapljice vode

Seznaniti in razumeti pojem vode kot snov, s  katero se otroci srečujejo vsak dan, jo raziskujejo in se spoznavajo s pojmom ekološka ozaveščenost.

Žabe

Z otroki iz skupine Gumbi smo vključeni v projekt Čudežna moč kapljice vode . Tako skozi celo leto raziskujemo vodo. Otroke ta tema zelo zanima in sami podajajo predloge kaj naj bi še raziskali, oziroma kaj jih zanima. Tako smo na sprehodu in opazovanju reke Temenice pri njenem pritoku opazili žabji mrest. Otroke je to tako pritegnilo, da smo se naslednji dan z vedrom odpravili ponj. Mrest smo dali v akvarij, ki je v naši igralnici. Z zanimanjem smo vsak dan opazovali dogajanje v njem. Opazili smo rast in razvoj paglavcev. Živali smo tudi narisali, oponašali njihovo gibanje in se naučili nekaj pesmi. Spremljali smo jih na orehovih lupinicah, ki oponašajo žabje regljanje.

Klikni za galerijo slik

Dostopnost