Mavrica hodnik A

Poslovni čas enote: 5:30 – 17:00

Vodja enote: TJAŠA LOPATEC

Št. oddelkov: 1 oddelek I. starostnega obdobja in razvojni oddelek

V enoti MOJCA se bomo v letošnjem šolskem letu 2024/25 družili otroci prvega in drugega starostnega obdobja.

Poleg mnogih aktivnosti, ki jih bomo izvedli, bo hodnik A in enoto Mojca povezovala obogatitvena dejavnost z naslovom GIBAM JAZ, GIBAŠ TI, ki bo temeljila na gibalnem udejstvovanju otrok.

Načrtovane gibalne dejavnosti, pri katerih bomo zasledovali cilj omogočanja in spodbujanja gibalnih sposobnosti otrok, bomo prepletali tudi s področjem umetnosti. Pri slednjem se bomo osredotočili na plesno-gibalno udejstvovanje ter spoznavanje otroških iger, ki spadajo v ljudsko kulturno imovino. Na ta način bomo preko spodbujanja gibalnega razvoja skrbeli tudi za ozaveščanje in ohranjanje naše ljudske kulture. Dejavnosti bomo smiselno prilagajali različnim starostnim skupinam otrok, izvajali pa jih bomo tako v notranjih prostorih vrtca kakor tudi  v sklopu igralnice na prostem.

V HODNIKU A SMO ODDELKI:

A1: MAČKONI, starost 1 – 2 leta, vzgojiteljica Barbara Leben, vpo pomočnica vzgojiteljice Saša Stušek

A2: HOBOTNICE, starost 2 – 6 let, vzgojiteljica Mojca Mihelič, vpo pomočnica vzgojiteljice Branka Krmc, spremljevalka otroka Damjana Pazlar

Hodnik A zapira Mia Rakoše.