PIKICE

VPO pom. vzgojiteljice Nina Zore

JUNAK GRE V VRTEC

Nase čisto nove hlače,

čevlje in kar spada vkup,

dolg pogled še na igrače

in po mamičin poljub.

Potlej pa… o, saj že vemo:

v vrtec mora naš junak!

Nič zato, če z rahlo tremo;

vsak začetek je težak.

(Jože Šmid)

September pri "Pikicah"

9.11.2022

V vrtec smo septembra, majhni in veliki, zakorakali z velikimi očmi. Nismo vedeli kaj nas čaka za vrati nove igralnice. Prve dni so bili malčki in starši zelo pogumni, saj so imeli za oporo en drugega. Kmalu je prišel čas, da so starši spustili svoje pikice in pikce v varno naročje novih vzgojiteljic. Malo so pojokali, se malo zaigrali, raziskovali igralnico in igrače. Bili smo na igrišču in tam nam je bilo še posebej lepo. Potem so se malo spomnili na mamice in očke in spet je pritekla kakšna solzica. Nina in Teja sta prepevali, plesali, gradili stolpe in vozili avtomobile, predvsem pa crkljali otroke, ki so prvič prestopili prag vrtca. Uvajanje je za vse otroke potekalo postopno in brez težav. Konec meseca smo, kot pravi korenjaki, slikali s čopiči in tempera barvami.

Vrtec Mavrica je postal bogatejši za 11 zelo pogumnih otrok iz skupine Pikice.

Starši, hvala za sodelovanje. S skupnimi močmi nam je uspelo prebroditi začetniško krizo. Otroci z veseljem pridejo k nama in to je tisto kar šteje.

Klikni na ogled galerije slik…