ŽABICE

Vzgojiteljica: Metka Staniša/Jožica Bevec
Vpo pomoč. vzgojiteljice: Ksenja Kraševec

Račka Bina se je od nas poslovila

in nas z žabico Žano spoprijateljila.

Ta nam novi vrtec je pokazala

in nam ključ predala.

Raziskovali bomo Ostržkov svet,

ki za nas privlačen bo kot magnet.

Pridružite se nam tudi vi

in z nami odkrijte nove stvari.

DAN BREZ IGRAČ IN DRUŽENJE Z ODDELKOM O1

22. 10. 2024

V prvi polovici oktobra smo v oddelku izvedli dan brez igrač. Kar pomeni, da smo se cel dan igrali z naravnim materialom, katerega smo dan prej nabrali v gozdu. Od naravnega materiala smo se igrali s kostanjem, z mahom, storži, želodi, vejami in listjem. Otroci so ob igri zelo uživali, spoznavali različne naravne materiale in jih zaznavali z vsemi čutili.

Naslednji dan pa smo se podružili z oddelkom “Pande”. Otroci so nas pogostili z vaflji, ki smo jih namazali z čokolado ali marmelado. Nato pa je sledila prosta igra. Imeli smo se zelo lepo.

RAZISKUJEMO GOZD

22. 10. 2024

Nekaj korakov stran od vrtca, nam narava ponuja gozd, ki ga bomo tekom leta tedensko obiskovali. Otroci zelo radi preživijo čas v gozdu, saj jim ta ponuja spodbudno učno okolje in željo po raziskovanju.

V začetku oktobra smo se odpravili v Jurčkov gozd in se najprej okrepčali z malico. Nato smo prisluhnili zgodbi: “Neli in Cezar: Jesen” in pričeli z raziskovanjem gozda. Nabirali smo jesenske plodove in naravni material, ter ga razvrščali v vrečke. Otroci so bili zelo motivirani in navdušeni. Sledila je gozdna igra. Ves naravni material smo prinesli v vrtec in skupaj oblikovali naravoslovni kotiček.

Kliknite za ogled galerije slik…

OTROCI IZ SKUPINE "ŽABICE" RAZISKUJEMO...

26. 9. 2024

Septembra smo prišli v novo okolje pri enoti Ostržek, ki smo ga tekom meseca spoznavali in raziskovali. Zelo nam je všeč igrišče pri enoti Ostržek. Na njem se spuščamo po toboganu, gugamo na gugalnicah, “peljemo” z vlakom in s tem krepimo naravne oblike gibanja. Hkrati spoznavamo nove prijatelje iz naše enote. Tudi Jurčkov gozd nam je blizu, zato smo se že nekajkrat odpravili vanj in ga raziskovali. Nad našim vrtec imamo stadion z nogometnim igriščem, kjer zelo radi brcamo žogo in tečemo. Ob priložnosti pa se poigramo tudi na igrišču pri enoti Kekec. V parih smo se podali na različno dolge sprehode in sproti opazovali okolje.