Zaključek Mavričnega bralčka v enoti Ostržek

5.04.2023

Vsaka igralnica  je na svoj kreativen, domiseln, izviren način izvedla Mavričnega bralčka. V večini smo se odločile za sodelovanje s starši. Nekateri so uporabili potujoči nahrbtnik, ki je potoval naokoli, drugi so v vrtec prinašali različne lutke, izdelke, risbe, ter pripovedovali deklamacije tako v romskem in slovenskem jeziku.

Ob zaključku Mavričnega bralčka so se nam pridružili tudi otroci iz romskega oddelka. Strokovne delavke smo pred enoto Ostržek zaigrale dramatizacijo z naslovom Trije metulji. Popestrile smo jo z zvočnim predvajanjem glasbe preko računalnika. Otroci so z velikim veseljem in zanimanjem sledili zgodbi ter ob koncu predstave prejeli priznanje za sodelovanje v Mavričnem bralčku.

Saša Kastelic, vzgojiteljica