Z NARAVO ŽIVIM – GOZD IN NJEGOVA SENZORIKA

28.10.2022

Obogatitvena dejavnost enote Kekec, ki nosi ime Z naravo živim je v mesecu oktobru doživela prvo udejanjenje. Celoten nabor oddelkov enote se je odpravil v Jurčkov gozd, kjer je otroke pričakal senzorični poligon. Ponudba raznolikih dejavnosti je otrokom omogočila, da so gozd doživeli z vsemi čutili. Tekom dogajanja si je vsak od nas poiskal svoje drevo, ga objel in skupaj z njim globoko zadihal. Svoja ušesa smo pobožali z zvenom gozdnega dogajanja ter se ob zvokih vetra spremenili v čisto prava drevesa, ki so se navihano premikala na tisoč in en jogijski način. Očesna zrkla smo urili z raziskovanjem in iskanjem raznolikih oblik, ki nam jih je bodisi ponudila narava sama ali pa smo jih z njeno pomočjo ustvarili mi. Ob ozaveščanju potrpežljivosti smo na tleh uspeli poiskati kar nekaj živeža, ki smo ga opazovali in komentirali.

Svoj senzorni gozdni izlet smo zaključili z bosonogim/bosorokim sprehodom, ki nam je poleg obilo zabave ponudil tudi mnogotere taktilne izkušnje, s katerimi bogatimo naš mozaik vrtčevskih dogodivščin. Narava, s tabo živimo in zato še pridemo.

Barbara Leben, vzgojiteljica