Upoštevanje PCT pogoja ob vstopu v vrtec

30.08.2021

Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da je Vlada Republike Slovenije na dopisni seji 23. 8. 2021 izdala Odlok o dopolnitvi Odloka o določitvi začasnih pogojev za izvajanje dejavnosti v vzgoji in izobraževanju ter visokem šolstvu.

Dopolnitev odloka je posledica posebne situacije v vrtcih, ki predstavlja vsakodnevni prihod in odhod staršev in drugih oseb in traja le kratek čas.

Za starše in druge osebe, ki pripeljejo ali odpeljejo otroka v vrtec, izjemoma ne velja pogoj PCT.

Obvezno pa je nošenje zaščitne maske in upoštevanje vseh drugih preventivnih ukrepov: razkuževanje rok, ohranjanje varnostne razdalje, zračenje prostorov.

Za vse druge prihode staršev v vrtec (npr. ob uvajanju otroka-novinca v vrtec, na pogovorne urice in roditeljske sestanke) pa velja vselej tudi pogoj PCT.

Pogoj PCT morajo izpolnjevati vse osebe, ki prihajajo v prostore v vzgojno-izobraževalnih zavodov in so starejše od 15 let.

V primeru sprememb vas bomo obvestili.