TEDEN OTROKA V ENOTI KEKEC

11.10.2022

Vrtčevski živ žav ob Tednu otroka je bil v Kekcu sila razigran. V duhu parole »Skup se imava dobr« smo teden začeli glasbeno obarvano in se v ritmih istoimenske skladbe naplesali do konca in naprej.

Krepljenje prijateljskih vezi smo obeležili z raznolikimi socialnimi igrami, ki so bodisi utrjevala stara prijateljstva ali pa spletla nova, ki so se v tem šolskem letu šele rodila.

Sredino gibalno dopoldne smo s skupnimi močmi združili v pohod na Praproče, v sklopu katerega smo se dodobra premigali.

Četrtek je prinesel preobrazbo naših igralnic v čisto prave delavnice. Vsak izmed oddelkov enote je pripravil svojo zgodbo in tako so se otroci lahko sprehodili med doživetji pravljične joge, iger povezovanja, gibalnega poligona, plesne delavnice in še bi lahko naštevali. Pestro dogajanje smo zaključili s petkovim ogledom dramske uprizoritve dela Polž, ki je iskal hišico.

Po ogledu predstave smo se vsi posladkali z vaflji in palačinkami, ki so jih za nas pripravile pridne roke strokovnih delavk.

Žiga Mohorčič, vzgojitelj