TEDEN OTROKA V C HODNIKU – OTROK, NEPOPISAN LIST

23.10.2024

Teden otroka je program Zveze prijateljev mladine Slovenije, ki se vsako leto začne prvi ponedeljek v oktobru in traja do nedelje istega tedna. Tudi v našem vrtcu smo ga obeležili.

V hodniku C enote Mavrica smo skozi ves teden izvajali dejavnosti na temo Otrok, nepopisan list, ki so spodbujale otroško ustvarjalnost, samostojnost in gibanje. Teden otroka je bil tako poln veselja, kreativnosti in gibanja, kjer so otroci s svojimi edinstvenimi idejami in sposobnostmi zares zasijali.

V ponedeljek smo izvedli dejavnost, kjer smo obrisali telo otroka na velik plakat. Nato smo se pogovarjali o tem, kaj že znajo, v čem so uspešni in kaj novega se še želijo naučiti in spoznati. Njihove odgovore smo zabeležili na plakat z obrisom otroka. Le tega so otroci opremili z risbami ter ga okrasili. Izdelek je vsak oddelek razstavil v svoji garderobi.

Teden smo nadaljevali z ogledom gledališke predstave z naslovom Zoopotniki v Kulturnem domu Trebnje, v izvedbi gledališča Pupilla.

Podali smo se na skupni pohod. Pot nas je vodila proti Medvedjemu selu do obrtne cone in naprej proti Rodinam, kjer smo pri sadovnjaku Uhan imeli zaslužen počitek in malico na prostem. Ko smo se okrepčali, smo pot nadaljevali po poljski poti proti Dolenji Nemški vasi, kjer so lahko otroci prosto hodili, tekali in uživali v naravi. Po pločniku smo se nato odpravili do vrtca. Vsi smo bili prijeto utrujeni, a polni novih doživetij, ki smo jih ob raziskovanju narave doživljali s prijatelji.

V četrtek smo oblikovali Verigo naših uspehov in jo razstavili na hodniku, igrali smo se igro Pantomima, kjer so otroci zgolj z rokami in telesom pokazali kaj vse že znajo. V dejavnosti so uživali in bili zelo dobri pri ugibanju.

Najbolj pa so se otroci veselili petka, saj nas je čakal pravi Oder talentov. Morali so razmisliti, kaj bodo pokazali in zbrati pogum za nastop. Nekateri so bili malce zadržani in so raje nastopili s prijateljem, spet drugi so želeli pokazati več svojih talentov. Ugotovili smo, da smo si zelo različni in da imamo veliko zanimivih talentov.

Ob letošnji temi in pripravljenih dejavnostih so otroci imeli priložnost izraziti svoje želje, ideje in talente in so tako imeli čudovit, edinstven in kar se da zanimiv teden.

Zapisala: Sara Žibert, vzgojiteljica