Obogatitveno dejavnost “Z lutko v naravo”

29.05.2024

V enoti Videk smo skozi celo šolsko leto izvajali obogatitveno dejavnost “Z lutko v naravo”, ki je otroke povezovala z naravo, umetnostjo, gibanjem in raziskovanjem. V prvi dejavnosti so otroci raziskovali naravni material, ustvarjali ropotuljice in se gibali skozi različne naravne ovire. V drugi dejavnosti so ob zgodbi “Lan in Luna: Dan na snegu” izdelovali snežake iz slanega testa, razvrščali snežne kepe po velikosti ter se v igralnici sankali in kepali z nogavicami. Tretja dejavnost “Pojdimo na vrt” je vključevala sajenje sadik, raziskovanje travnika in igranje z lutkama Miške in Krta. V četrti dejavnosti na temo travnika pa so otroci raziskovali živali z lupo, ustvarjali lepljive slike in prepevali pesmi o živalih, zaključili pa smo jo z gledališko predstavo “Polž Vladimir gre na štop”.

Dejavnosti so otrokom nudile raznolike izkušnje ter jih motivirale za nadaljnje raziskovanje in ustvarjanje.

Simona Umek, vzgojiteljica