OBOGATITVENA DEJAVNOST ENOTE LOVRENC – RISANJE IN SLIKANJE Z RAZLIČNIMI DELI TELESA V RAZLIČNIH POLOŽAJIH

1.04.2022

V mesecu marcu smo v enoti Lovrenc izpeljali 3. delavnico naše obogatitvene dejavnosti z naslovom »Z Lovrencem v likovni svet domišljije.« Osrednja tema delavnice je bila RISANJE IN SLIKANJE Z RAZLIČNIMI DELI TELESA V RAZLIČNIH POLOŽAJIH.

Otroci so uporabljali in razvijali spretnosti eksperimentiranja z lastnimi deli telesa ter z njimi ustvarjali po svoji domišljiji. Tako so postali pravi umetniki, ki znajo ustvarjati risbe in slike z usti in nogami.

Še posebej zanimivo jim je bilo ustvarjati v nenavadnih položajih – leže na trebuhu, leže na hrbtu z listom pritrjenim na mizo, stoje z listom pritrjenim na omaro. Z odtisi otroških stopal so nastajale prisrčne in prikupne umetnine. Zelo zabavno je bilo, ko so otroci s čopičem med prsti nog skušali barvati in pri tem biti natančni. Le to je za njih predstavljalo novo nepozabno izkušnjo.

Veliki in mali iz enote Lovrenc smo zelo ponosni na razstavo, katero si starši in ostali obiskovalci našega vrtca z velikim navdušenjem ogledujejo.

Strokovne delavke enote Lovrenc