Mavrične ribice in Žogice v Jurčkovem gozdu

26.04.2023

Na čudovito, sončno sredino dopoldne smo se otroci z oddelkov Žogice in Mavrične ribice odpravili na med oddelčno druženje. Ker smo zelo aktivni in polni energije smo se odpravili proti Jurčkovem gozdu, kjer smo imeli veliko časa za prosto igro, raziskovanje in spoznavanje. Spuščali smo se po toboganu, se guncali, igrali z naravnim materialom in napravili skrivališče za žuželke. Dopoldne je minilo hitro saj v gozdu zares uživamo.

Otroci gozd zelo radi obiščejo, saj imajo tam varen prostor in veliko možnosti lastnega raziskovanja in proste igre. Gozd ni samo gozd vendar je tudi prostor, ki otrokom nudi veliko možnosti za igro. Na koncu smo ugotovili, da otroci ki preživijo veliko časa v gozdu oziroma v naravi na splošno, so bolj samozavestni in imajo bolje razvito samozaupanje.

Barbara Škarja, vzgojiteljica