ČEBELE

Vzgojiteljica: Maja Mandelj

Vpo pomoč. vzgojiteljice: Lara Juršić

Spremljevalka otroka: Barbara Pajk Mohar

To smo me – Čebele. Zelo raznolike. Ene nekoliko majhne, druge velike.

V čebelji družini smo rade doma, saj druga za drugo skrbimo iz srca.

Se znamo potrudit, si znamo obljubit, da v panjih bo naših vedno lep red.

Na steni  našega mavričnega čebelnjaka vas pričaka napis  »dobrodošli«

in topel ter iskren nasmeh slehernega otroškega junaka.

ČEBELJI DAN BREZ AVTOMOBILA

17.10.2024

Svetovni dan brez avtomobila smo obeležili s premagovanjem poligona. Poligon smo si postavilii kar zunaj, na igrišču vrtca. Najprej smo odtekli dva kroga, nato smo naredili nekaj razteznih vaj in že smo bili pripravljeni na poligon.

Žabji skoki, hoja po krivi črti, hoja po vseh štirih, skok po eni nogi, sonožni in raznožni poskoki ter hoja po cik-cak črti. Vse to smo premagali v poligonu. Ker smo se utrudili, smo za konec poligona poležali in poslušali pravljično meditacijo.

Našega “športanja“ pa še kar ni bilo konec. Ker je bil danes tudi Dan slovenskega športa, smo se pred kosilom odpravili v športni park Trebnje. Tam smo si najprej ogledali nastop mažoretk, potem pa smo se skupaj z vrtčevskimi prijatelji ter šolarji podali na skupni tek in s tem zaključili današnje “športanje.”

Klikni za ogled galerije…