KLOBUČKI

Vpo pomoč. vzgojiteljice: Slavica Cesar

Takšnega klobučka,

Ki ga jaz imam.

Ni nikjer na svetu, ni ne tu ne tam.

Če se z njim pokrijem

se mi vse smeji,

dobro me poglejte,

smejte se še vi.

September pri Klobučkih

3.10.2024

September je bil kar pester. Kar nekaj otrok je praznovalo rojstni dan na način, ki si ga je zaželel sam. Igrali smo se z baloni, izdelovali različne izdelke iz odpadnega materiala, ter dan namenili slavljencu/ki. Obeležili smo Fit- Svetovni dan brez avtomobila in se odpravili na daljši pohod v gozd. V gozdu smo nabrali naravni material in ga uporabili za naš naravoslovni kotiček, ki ga imamo v igralnici. Občina Trebnje nam je v sklopu Evropskega tedna mobilnosti ponudila ogled predstave v KD Trebnje z naslovom Kako je zebra posodila črte. Po prebrani zgodbi z naslovom Medved in klobuk, so otroci izdelali izdelke, ki krasijo našo igralnico in izdelali plakat. Prav tako so izdelali klobučke, ki se nahajajo v garderobi pred vstopom v igralnico. Veliko smo se gibali na prostem. Naša terasa nam omogoča veliko izbire, kjer lahko v vseh vremenskih razmerah poskrbimo za različne gibalne vaje. Otroci so se seznanili s šestilom, ki nam je omogočal risati velike in male kroge, katere so nato otroci barvali in s tem utrjevali barve in geometrijske like. Barve smo prav tako utrjevali s pomočjo različnih predmetov, ki jih imamo v igralnici. Izdelali smo si štartne številke ter obeležili tek; Začni mlad, tekmuj pošteno. Mesec september se je zaključil in hitimo v oktobrsko dogajanje.